Sligo u8/u10 Hurling blitzes 2018

Sligo u8/u10 Hurling blitzes 2018

 

 

Wednesday 30th May     Round 1                                              

Group 1 Venue Oxfield                                                 Group 2 Venue Ransboro

Benbullben Gaels                                                             Coolera/Strandhill

Calry St Josephs                                                                Tourlestrane

 Western Gaels                                                                 Castleconnor

                                                                                                Easkey

 

Group 3 Venue Tubbercurry  

Tubbercurry

St Molaise Gaels

Naomh Eoin

 

Wendesday 13th June Round 2

Group 1 venue Hazelwood                                          Group 2 Venue Easkey

Calry St Joseph                                                                 Easkey                                 

Benbullben Gaels                                                             Naomh Eoin

Tubbercurry                                                                       Tourlestrane

St Molaise Gaels                                                              

 

Group 3 Venue Castleconnor

Castleconnor

Western Gaels

Coolera/Strandhill

 

 

 

 

 

Wednesday 20th June Round 3

Group 1 venue Tourlestrane                                                       Group 2 Venue Grange

Tourlestrane                                                                                      St Molaise Gaels

Tubbercurry                                                                                       Naomh Eoin

Calry St Josephs                                                                                Coolera/strandhill

Castleconnor                                                                                    

 

Group 3 Venue Western Gaels

Western Gaels

Easkey

Benbullben Gaels

 

Saturday 14th July  Round 4

All Clubs to attend a blitz Day in Scarden

 

Wednesday 18th July Round 5

U10 Ground hurling competition in Scarden

Group 1                                                                                                Group 2

Benbulben Gaels                                                                             Tubbercurry

Naomh Eoin                                                                                       Coolera/Strandhill

Tourlastrane                                                                                      Western Gaels

Easkey                                                                                               Castleconnor

St Molaise Gaels                                                                              Calry/St Josephs

 

Each team in the Groups plays each other.

Top team from each group play in the cup final

Second team in the group play for the Sheild Final

Third team in each group play for the Plate final.

Group games will be only 12 minutes 

The finals will be 15 minutes 



Comments and Discussion on this article:                          (+ Write a Comment)

Write comments about this article
 
Your Name:*  
Comment:*